Toimipisteet

Etelä-Suomen toimipisteet/myymälät: Valuraudantie 25, 00700 Helsinki (Tattariharju). Avoinna ma-pe klo 8.00-16.00
Etelä-Pohjanmaan toimipisteet/myymälät: Alanurmontie 268 A, 62100 Lapua
Varsinais-Suomen toimipisteet/myymälät: Nesteentie 38, 21200 Raisio

Länsi-Suomi ja muu Suomi

Ks. Yhteystiedot alla











Toimitusjohtaja:
Arto Avelin
 010 8414 400(Toimisto)
arto.avelin@osio.fi

Johdon assistentti, markkinointi
Noora Karttunen
050 9111 708
noora.karttunen@osio.fi

Toimisto ja asiakaspalvelu

 010 8414 400
myynti@osio.fi

Myynti- ja asiakaspalvelu

 

Myyntipäällikkö
Tom Eklund
050 4411 650
tom.eklund@osio.fi

Projektimyynti (Uusimaa)
Juha Kurjanen
040 7514 144
juha.kurjanen@osio.fi

Jälleenmyynti (Uusimaa)
Sirpa Toivonen
050 4772 581
sirpa.toivonen@osio.fi

Projekti- ja jälleenmyynti (Varsinais-Suomi)
Ismo Turve
044 7147 474
ismo.turve@osio.fi

Projekti- ja jälleenmyynti (Keski- ja Itä-Suomi)
Ari Simonen
050 5353 405
ari.simonen@osio.fi

Projektimyynti
Jarmo Hännikäinen
050 4450 557
jarmo.hannikainen@osio.fi

Projekti- ja jälleenmyynti (Länsi-Suomi)
Satu Dahlgren
044 5502 477
satu.dahlgren@osio.fi

 

Asennusjärjestelyt sekä takuu- ja korjausjärjestelyt
Katri Hyvärinen
050 3409 838
katri.hyvarinen@osio.fi

Laskutus ja reskontra
Egle Padar
050 5705 354
egle.padar@osio.fi

KauppaKoti.fi
Matti Merontausta
matti.merontausta@osio.fi

Verkkolaskutustiedot

Verkkolaskuosoite:
003718126648199

Välittäjäntunnus:
003723327487
(TAI 00372332748700001)

OVT-tunnus:
003718126648199

Y-tunnus:
1812664-8

Verkkolaskuoperaattori:
Apix Messaging Oy

Paperilaskut

Osio Oy
PL 1000/
00781 HELSINKI

Laskutusosoitteeseen tulee lähettää vain laskuja. Vain 1 lasku per kuori. Muu posti
tulee edelleen lähettää osoitteeseen:
Osio Oy
Valuraudantie 25
00700 Helsinki
Mikäli teillä on laskujen lähettämiseen liittyviä teknisiä kysymyksiä, voitte olla
yhteydessä verkkolaskuoperaattoriimme: Apix Messaging Oy, (09) 4289 1324,
servicedesk@apix.fi